DreamCom přímo v mobilu?

Leden 21, 2009 by admin
Filed under: Plány 

images Rád bych s vámi podiskutoval o programu na odesílání SMS přímo v mobilu. Čas od času dostávám na toto téma od vás požadavek. Až doposud, jsem se tomu bránil. Hlavně z toho důvodu, že myšlenka dreamcoma v roce 2000 vznikla právě z toho, že psaní sms na mobilu není moc pohodlné ani rychlé a když sedím u PC s velkou klávesnici, tak je nelogické datlovat to na mobilu.

Nicméně doba se mění, dnešní mobily už mají často qwerty klávesnici a co je také podstatné - čím dál častěji si lidé objednávají datové paušály, tzn. už neplatí za každý přenesený kB v síti. Určitě tomu napomohla i akce Vodafone - internet na půl roku zdarma.

Nicméně stále tu máme několik úskalí:

 • odesílání sms z mobilu jiným než klasickým způsobem, bude zajímavé pouze tehdy, pokud bude cena výrazně nižší (těžko můžeme předvídat jak se budou brány zdarma u operátorů vyvíjet)
 • nikdy nebude tak pohodlné jako z původní aplikace - problém s přístupem k adresáři, přijaté sms mi chodí do jiné aplikace - tzn. nesnadnost odpovědí
 • různorodost mobilů, máme tolik různých operačních systémů - žádný :o), různé druhy symbianů, windows mobile, iphone, android - opět velmi těžké předvídat, kam se trh bude ubírat

V situace jaké dnes je, těžké vsadit karty na jednoho koně - a vyvíjet speciální aplikaci pro jednu platformu. Proto já vidím jako přijatelné možnosti:

 • aplikaci v jave - tam je naděje, že bude provozuschopná na hodně zařízeních. Nicméně je zde také hodně ale - hlavní překážku vidím v tom, že na mnohých telefonech není snadné java prostředí zprovoznit. A také různé verze javy a chování v různých telefonech
 • speciální verze webové stránky určenou pro mobilní telefon - tady je možné zasáhnout největší cílovou skupinu, nicméně pohodlnost je výrazně nižší

Napište mi váš názor. Chcete mít DreamComa v mobilu? V jaké formě? Za jakých podmínek?

Chcete DreamCom v mobilu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Komentáře

19 komentářů on DreamCom přímo v mobilu?

 1. Jan Pánek on Čt, 22nd Led 2009 12:39
 2. Pravda, “datlování” sms z klávesnice telefonu je “opruz”, ale…
  Beru DreamCom nejen jako ulehčení psaní, ale jako platformu pro posílání sms… jaksi… zadarmo :)
  A vzhledem k tomu, že vlastním PDA s Windows Mobile a skoro pořád se pohybuji někde v dosahu WiFi sítě, URČITĚ by se mi hodil DreamCom jako samostatná aplikace do prostředí WM 6.1. A proto mu také dávám svůj hlas.
  Jinak - veliká spokojenost, díky za něj.

 3. WellKeY on Pá, 23rd Led 2009 10:13
 4. Sám už podobnou aplikaci v telefonu používám a je rozdíl platit za sms plnou cenu anebo zaplatit jen datovy prenos coz je cca 0,07 h za 1kb :-)
  Ke stažení tady: http://mobilecity.cz/java/oskarek/

  DreamCom je skvělý a kdyby existovala jeho podoba pro mob. tel. (JAVA).neváhal bych ani vteřinu protože když jsem u PC nepošlu sms jinak než prostřednicvím této aplikace.

  Autorům gratuluji ke skvělé práci a držím palce pro další verze :-)

 5. Kamilos on Ne, 25th Led 2009 23:29
 6. Ano, i ja se primlouvam pro verzi do PDA, nebot ve spojeni s Wi-Fi by tato aplikace smysl mela - jednoduse poslat SMS (trebaze datlovanim v mobilu, ale hlavne ZDARMA a bez nutnosti otevirat stranky jednotlivych operatoru, kam sms chceme poslat).

 7. Leosz¤ on Ne, 25th Led 2009 23:43
 8. Já osobně jsem pro JAVA verzi, popř. pro webovou verzi… Každopádně by bylo dobré umožnit synchronizaci kontaktů z Kubik SMS DreamComu přes internet. Kdyby se tam museli opět všechny kontakty datlovat znova, tak by to bylo dost nešikovné a nepraktické.

 9. Tonda512 on Po, 26th Led 2009 05:36
 10. Pro WM tento program není zas až tak potřeba…když pominu javové verze Gibo sms a Oskarek. Pak je zde výborný program přímo pro WM s názvem SMS unAccent…

  - odstraňování diakritiky
  - podpora češtiny, slovenštiny a polštiny

  - komprese zpráv
  - odstranění mezer z textu

  - itegrace do aplikace pro zprávy
  - do menu se přidá položka “Reply (unAccent)”
  - po stisku se spustí SMS unAccent s předvyplněným adresátem

  - posílání SMS přes brány operátorů (O2, Vodafone)
  - ukládání do odeslaných SMS
  - doplňování odesílatele (podle brány - tel. číslo, e-mail, jméno)
  - detekce operátora adresáta (nemusí být pravdivá, pokud uživatel s číslem přešel)

  - další drobnosti jako
  - podpora pro copy/paste a automatické zobrazování sipu (u PPC)
  - možnost uložení/nahrání jednoho konceptu v aplikaci
  - vložení podpisu/telefonního čísla/e-mailu/im do zprávy
  - textová a grafická informace o délce napsané zprávy
  - vložení základních smajlíků
  - nastavení velikosti textu
  - automatické ukončování aplikace - pokud se do 1 minuty po (ne)odeslání nevrátíte do programu, dojde k jeho ukončení
  - automatická lokalizace - pokud je ve WM česká lokalizace, menu programu se přepne do češtiny
  - zobrazení zprávy, na kterou se právě odpovídá (pokud byla aplikce spuštěna přes “Reply (unAccent)”)

  Poznámky:

  Pro plnou funkčnost pod WM 6.1 je nutné zrušit vláknové SMS, v opačném případě se nedoplní adresát automaticky a bude jej nutné vybrat ručně (otázka pár kliků navíc). Tento problém bude pravděpodobně opraven někdy v budoucnu.
  Odesílání SMS přes brány operátorů může být datově náročné (od jednotek až po desítky kB kvůli tomu, že aplikace nevyužívá externí server, ale všechny operace jsou prováděny z mobilu). Proto je vhodné zasílat webové SMS pouze s datově neomezenými tarify nebo při WiFi připojení. Nepodařilo se mi postovat data přímo programem, takže je to uděláno tak, že se stáhnou potřebná data, vygeneruje stránka, která se otevře v defaultním webovém prohlížeči a uživatel už jen doplní captcha a klikne na odeslat (i pokud by se stránka nezobrazovala, datová náročnost by byla stejná).

 11. mullDie on Po, 26th Led 2009 07:25
 12. verze pro iPhone by byla uzasna :-)

  i zcela placena :-)

 13. eXBee on Po, 26th Led 2009 07:42
 14. Uvítal bych verzi pro iPhone v AppStore.

 15. teplice on Po, 26th Led 2009 09:13
 16. Ahoj,
  určitě bych to uvítal (ikdyž mam sms zdarma), ale pouze jako aplikaci pro Symbian, jelikož JAVA na S60 je opravdu špatná… (hlavně na N73).

 17. Roman on Po, 26th Led 2009 09:54
 18. proč ne, i když podobná, plně funkční a HW nenáročná JAVA aplikace již existuje (možná i víc), nějaká varianta pro případ nefukčnosti se vždy hodí.

 19. trent on Po, 26th Led 2009 10:00
 20. Zdravím, když už bych si dal tu praci s psaním programu přímo pro mobil, asi bych zvolil javu, protože tu zvládá v dnešní době drtivá většina telefonu. Chápu problémy s kompatibilitou, ale řekl bych, že většina lidí má stále ještě hloupé telefony s javou. Chytré telefony také podporují(jakž takž) javu.

 21. Míra on Po, 26th Led 2009 10:49
 22. Rozhodně bych se inspiroval aplikací Vodafone SMS Gratis (kterou stejnak momentálně používám a všichni kdo ji používají ví, že studenti mohou posílat SMS zadarmo). Těžko říct, kam budou ceny SMS směřovat, jestli se bude EU snažit neustále regulovat roamingové služby, je možné, že se SMS jako takové nakonec zdraží. Češi jsou přeci národem pisálků, takže nechat internetové SMS brány otevřené (zadarmo) nebude dlouho trvat, zvlášť v této době. Těžko říct… mě je to zatím jedno, přes Wifi se připojim skoro všude v internetu a když nepojedou SMSky, pojede SKYPE nebo QIP (ICQ). :-)

 23. Rangers on Po, 26th Led 2009 12:45
 24. I kdyz pouzivam telefony se Symbianem i WMobile, priklonim se k aplikaci v jave. Javu ma v sobe uz prakticky kazdy mobil. Pravda, ze WM ma sileny java manager, ale neni problem si nainstalovat lepsi a zdarma. Symbian si myslim, zvlada tyhle java programy dobre.

 25. bokart on Po, 26th Led 2009 21:16
 26. Jsem rad ze se zabyvate myslenkou udelat aplikaci pro mobilni telefony.Ja hlasuji pro WM protoze mam MDA a java mozna jede na vetsine telefonu ale mnohdy je to problematicke.navic si myslim ze telefonu s WM bude pribyvat.Samozrejme pokud bude aplikace v jave napsana dobre budu taky nadsenej jenom si myslim ze z programatorskeho hlediska nabizi programovani pro WM vice moznosti nez v zastarale jave ne? rad bych mel totiz co nejvic funkci z verze pro PC. tak ci tak drzim palce s vyvojem :)

 27. to.tk on Po, 26th Led 2009 22:24
 28. Proč vede odkaz z mobilt na Dreamcom? Že by sponzoring? Oskárek je menší,
  jednodušší, spolehlivý a zadara. Jestli mi něco chybí v java formátu, tak Skype.

 29. Rangers on Út, 27th Led 2009 08:11
 30. skype.com/m z mobilu
  Skype v jave (betaverze)
  http://www.skype.com/download/skype/mobile/choose/

 31. Bobabobek on Čt, 29th Led 2009 11:27
 32. Skype v javě neumožňuje volání !

  Co bych uvítal je rozhodně OCR modul pro vodafone tohle oskasek neumí . Kromě toho další funkce z dreamcomu - uložení odeslaných zpráv přímo do telefonu, propojení kontaktů na adresář v telefonu, záloha na web, šablony, výběr custom brány, auto komprese textu, koncepty,…

 33. Ivos on Po, 23rd Lis 2009 18:01
 34. Zdravim moc bych privital tento uzasny programek i na OS Android… dekuji

 35. Missy on So, 19th Úno 2011 02:49
 36. Android,Iphone, dva giganti,prostě…jasná budoucnost konkurečního boje nejbližších let….

 37. Jirka on Pá, 23rd Bře 2012 19:59
 38. Ahojky prosím mohli byste mi poradit ? DreamCom je program v mobilu na levné sms ? jestli ano poradte mi kdy to mám stáhnout děkuju moc za odpověd.

Napiš mi, co si myslíš...
a jestli chceš malý obrázek u tvého příspěvku, použij gravatar!