RSS aneb jak o nic nepřijít

Leden 19, 2009 by admin
Filed under: Technologie 

Víte co je to RSS kanál?

RSS je nástroj, který vás upozorňuje na novinky na webové stránce. Řekněme, že máte oblíbený portál, kam rádi chodíte číst články. Například http://www.idnes.cz/ Není moc pohodlné chodit na tuto adresu jen proto, abyste se podívali, jestli je něco nového a navíc určitě chcete nového a zároveň zajímavého.

RSS si můžete představit (pro jednoduchost) jako email, který vás informuje o tom, že se na daném webu objevil nový článek a zároveň se dozvíte jeho anotaci nebo dokonce rovnou celý obsah.

Dnešní prohlížeče mají zabudovanou podporu RSS - nemusíte tak nic instalovat. Například ve firefoxu uvidíte typickou ikonu RSS rss na konci poli adresy, pokud daný web podporuje RSS kanály (anglicky RSS feed).

Můžete využít i speciální aplikace jako je google reader, nebo můžete využít speciální program - rss čtečku, pěkná rss čtečka je v posledním outlooku 2007.

A proč o tom píšu? No protože samozřejmě můj blog RSS umí. Stačí když kliknete na odkaz RSS feed v pravém horním rohu.

Využíváte RSS nebo jaký máte na RSS názor?

Komentáře

Jeden komentář on RSS aneb jak o nic nepřijít

  1. Martin on Ne, 17th Led 2010 15:12
  2. Rss je vynikajici vec v mnoha ohledech. Neexistuje nejaka aplikace na preposilani rss na mobil? Myslim zdarma. Program, ktery by konvertoval rss do formy sms?

Napiš mi, co si myslíš...
a jestli chceš malý obrázek u tvého příspěvku, použij gravatar!