Posíláme SMS na našeho čtvrtého operátora U:fona

Duben 16, 2009 by admin
Filed under: Brány (skripty) 

ufonKde jsou ty doby, kdy byl v České republice jediný mobilní operátor Eurotel, dnes máme čtyři mobilní operátory! Dnes se podíváme na toho čtvtého v pořadí a tím je ufon. Ufon přišel nejdříve s internetem a postupně rozšířil svoji nabídku i o mobilní služby. Pokrytí sice ještě nemá takové jako naši 3 velký operátoři, nicméně postupně se zlepšuje a získává si své zákazníky.

Jak poznáte ufoní číslo? Začíná předvolnou +42079… Poslat sms na ufoní číslo z telefonu je standardní záležitostí a nijak se neliší od poslání sms na jakékoliv jiné číslo. Jak jsou na tom ale internetové brány?

Provedli jsme test a výsledek?

Brána vůbec sms neodešle (vrátí chybu číslo příjemce): SMS.cz, sms.sluzba, mobilem.cz, O2 SMS Sender

Brána sms odešle, ale nedorazí: klikniavolej, nejlevnejsisms.cz

SMS dorazí: T-Zones, SMS midlet

Pozn. Vodafone samobsluha nebyla do testu zařazena, protože byla v době testu nefunkční.

Ufon má také svojí samoobsluhu, z které lze samozřejmě odesílat sms do vlastní sítě a to zdarma. Nevýhodou je, že musíte vlastnit SIM kartu Ufona, abyste se mohli na bráně registrovat.

Je vidět, že pro většinu komerčních bran zatím není ufon důležitým zákazníkem, protože s podporou této brány je to zatím dost slabé. Určitě se však situace časem zlepší, jak bude uživatelů ufona přibývat. Dobrou zprávou pro uživatele DreamComa je, že ufonova samoobsluha je v programu podporována a tak můžete zdarma odesílat i na tohoto operátora.

Odkud vy posíláte sms do sítě ufon?

Komentáře

7 komentářů on Posíláme SMS na našeho čtvrtého operátora U:fona

 1. Milan Suchý on St, 10th Čer 2009 09:51
 2. nebýt reklamy v TV, tak bych vůbec nezaregistroval, že nějaký ufon existuje. Myslím, že už tady není moc místa pro dalšího operátora. Ale přeju všem, ať se jim daří - i ufonovi…

 3. karel on St, 24th Čer 2009 12:13
 4. Ufon je dobra vec…volani v siti zdarma a bez pausalu,to myslim nema obdoby kdekoliv ve svete.Pokud je dobry signal,tak je i spolehlivy,ale ten signal vazne nic moc…

 5. kakov on St, 19th Srp 2009 11:13
 6. ja posilam SMS na Ufona, pres ufonovu samoobsluhu (samozrejme pomoci skriptu kubika) chodi to bezva a spolehlive, jen to opisovani kodu me moc netahne

 7. pavla on So, 28th Lis 2009 19:42
 8. ahoj,ufona mame upne vsichni,ja,deti,babicka,deda,kamaradky- kamaradi.a i 2X internet…..JSME MAXIMALNE SPOKOJENY….CHVALIME.

 9. jiri on Po, 19th Dub 2010 08:15
 10. LoOoL ufon pekne napicu operator strcit to doprdele ten signal hrozny nemohl bych to mit !!!

 11. sasa on Po, 20th Srp 2012 08:41
 12. Ufon je super mám paušal za 200 a minuta stojí jen 1 korunu a to i do zahraničí.

 13. sveca12 on Po, 26th Srp 2013 17:00
 14. Hrozny signal strasne vysoky ceny .Rusime smlouvu. Presto ze zadnou smlouvu nemame pisemne napsanou tak zadaj od nas ukonceni pisemne.Je to solidni buzereace lidi.A vychcanost aby nam to stizili.Musime na vic platit doporuceny dopis .Ktery dneska neni samozrejme zadarmo.A tak krmeji zaroven i postu .

Napiš mi, co si myslíš...
a jestli chceš malý obrázek u tvého příspěvku, použij gravatar!