Kubik SMS DreamCom 5.89

Červenec 6, 2010 by admin
Filed under: Nezařazené 

Připravili jsme pro vás novou verzi 5.89, její hlavní novinky:

  • nový zjednodušený import kontatků z excelu a csv
  • snadné a rychlejší přidání všech kontaktů (nová ikona)
  • vylepšená podpora brány smsbrana.cz včetně doručenek v historii

Velmi často máme kontakty v excelu nebo v jiné aplikaci, která data snadno do excelu či (csv souboru) exportuje. Kubík import kontaktů z csv umí již dlouhou dobu, nicméně od verze 5.89 umí excel nativně a import z csv byl navíc výrazně zjednodušen.

Poslední verzi aplikaci získáte stažením zde.

Jak tedy postupovat?

Přepněte se na adresář (F6), klikněte na ikonu importu (CTRL+I) vyberte, zda máte data v excelu či csv a klikněte na tlačítko načíst. V dialogu vyberte váš excelovský soubor (podporovány jsou jak starší *.xls, tak nové *.xlsx) a poté se objeví následující dialog:

import-excel

V tomto dialogu se přiřadí správné sloupce, tedy aby kubík pochopil v kterém sloupci máte jméno kontaktu, telefon atd.  Do dialogu je načten první řádek z excelu a tak velmi jednoduše přiřadíte správná pole k sobě. V případě, že jako první řádek máte v excelu názvy polí, zaškrtněte ještě dialog První řádek obsahuje názvy sloupců.

Zbývá už jen potvrdit, že chcete import skutečně provést kliknutím na tlačítko Provést Import. (v případě, že chcete uložit kontakty do jendé konkrétní skupiny, změňte Všichni na správný název skupiny).

Druhou novinkou je nová ikonka pro přidání všech kontaktů (z dané skupiny nebo úplně všech). To využijete v případě, že chcete vaše známé informovat o nějaké významné události - například narození nového potomka v rodině:o) Pokud máte několik tisíc kontaktů zjistíte, že tato funkce je nyní výrazně rychlejší. Ikonka se nachází pod adresářem v okně příjemců.

vsichni

Poté stačí napsat zprávu a kliknout na poslat.

-kubik-

Komentáře

Napiš mi, co si myslíš...
a jestli chceš malý obrázek u tvého příspěvku, použij gravatar!